O wyjątkowych ludziach – mamach

Patrząc na kobiety, które znam odkrywam wiele bardzo wyjątkowych i niepowtarzalnych. Większość z nich jest żonami, mamami, a nawet już babciami. One żyją tuż obok nas i większość wyróżnia się tylko odrobinę od reszty. Te wyjątkowe kobiety projektują, pomagają, zwiększają świadomość społeczeństwa, uczą i towarzyszą w życiu codziennym. Każdą z osobna wyróżnia coś niesamowitego i niecodziennego.

Postanowiłam oddać im hołd w postaci, krótkich wywiadów z nimi i naświetlenia ich drogi do być mamą inną niż wszystkie, inną kobietą niż spotykane wciąż na ulicy czy w sklepie. Bycia wyjątkowym przykładem szukającym innych rozwiązań niż te podane nam na tacy.

Dla mnie pierwszą wyjątkową i niepowtarzalnie zaradną w moich oczach jest moja mama. <3 Poradziła sobie z trudnościami, które postawił przed nią los. Dawał nam (mi i młodszej siostrze) przykład spokoju i rodzicielskiej bliskości. Zawsze marzyłam aby być choć trochę podobną do niej w tym spokoju i opanowaniu we wszystkich sytuacjach. Jej wyrozumiałość i miłość oraz stawianie niewidzialnych granic są z perspektywy czasu nie lada wyczynem.

Odkąd jestem sama mamą widzę jak trudno czasem trzymać się raz obranej drogi, jak nie łatwo godzić prace i życie rodzinne. Uwierzcie, że da się. Mi osobiście zajęło to 1,5 roku zanim osiągnęłam powiedzmy zen w tym wszystkim. Moja mama mam wrażenie, że osiągnęła to znacznie szybciej, ale to raczej subiektywna ocena. 🙂

Jak pisał Johann Wolfgang von Goethe “Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię”. Cytat oddaje w pełni wyjątkowość mam, których jest wiele, a każda z nich ma swoją historię 🙂

Do następnego 🙂

 

img_0995

Dodaj komentarz