Piknik Wrocławskich Mam – Poznajmy się!

Dla każdego coś dobrego, czyli byliśmy na pikniku mam zorganizowany przez MyMamy.pl na wrocławskiej plaży miejskiej HotSpot. Warto korzystać z takich eventów, bo mamy szanse poznawać inne mamy i dzielić się doświadczeniem 🙂

Pogoda była piękna (aż zbyt słoneczna jak dla mnie) i aż szkoda było siedzieć w domu. Tymek poznał wiele nowych dzieci, fajne mamy spotkaliśmy i kilka nowych możliwości dostępnych we Wrocławiu. Piknik mam sprzyja pozytywnym emocją, dzieleniem się doświadczeniem i spędzaniem miło czasu. Powinnyśmy więcej takich imprez robić i iść za duchem MyMamy 🙂

Strzelanie z łuku, malowanie twarzy

czyli Labibu – Sala Zabaw dla Dzieci. Nie wiedziałam szczerze mówiąc o niej, a przy brzydkiej pogodnie na pewno skorzystamy z niej. Przemiłe Panie w trakcie pikniku organizowały strzelanie z łuku, grę w Twistera i malowanie twarzy. Mimo, że Tymek wcześniej nigdy nie strzelał dzięki pomocy i instrukcją trafił do tarczy z łuku. to było dla niego tak ważne przeżycie, że ma wydrukowane zdjęcie w swoim pokoju i wszystkim się nim chwali. 

Oprócz tego odważył się po raz pierwszy na pomalowanie twarzy. Nie przepada za brudzeniem się, a mimo to chciał spróbować i jego Spiderman jest dość oryginalny i minimalistyczny, ale dla mnie jest doskonały i dla Tymka był też czymś fantastycznym. Zauważyłam też przy okazji pikniku mam, że Tymek zaczyna wychodzić ze swojej strefy komfortu i pozwala ściągać sobie buty na piasku, czego wcześniej nie robił (biegał w skarpetkach).

Linden klocki

Te klocki na pewno jeszcze zobaczycie na naszym blogu, bo to zabawka dla każdego 🙂 Przyjemne w dotyku jak aksamit. Takiej jakości drewnianych klocków jeszcze nie spotkałam na polskim rynku. Tymek bawił się nimi i już w domu twierdził, że chce takie. Szok! Budowle tworzone z tych klocków zadziwiają i fascynują.

Ciężko było zabrać Tymka z nich, aby móc coś jeszcze zobaczyć na pikniku mam. Linden zaliczam do bezpiecznych zabawek i godnych polecenia. Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z nim 🙂

Animatorka Nastazja Animator Daria Jankowska

Nastazje już wcześniej poznaliśmy i zawsze nas zachwyca jej kreatywność 🙂 Tym razem była z bańkami, a Tymek je kocha miłością bezgraniczną! Bańki to zawsze świetna zabawa dla dzieci tych małych i większych. Tym razem każde dziecko mogło spróbować samodzielnie zrobić duże bańki i bawić się bez granic 🙂

Drugą animatorką, która właśnie przy okazji pikniku wrocławskich mam poznaliśmy. Daria robiła też piękne bańki, ale również zwierzątka z balonów. To było miłe urozmaicenie i fajna pamiątka dla Tymka. Fakt do domu nie dojechała, bo umarła w parku zachodnim przez patyczki.

Następnym razem muszę wziąć dwa zwierzaczki dla bezpieczeństwa i spokoju. Tymek czuł lekki dystans przed czerwonym nosem, ale balony go urzekły mimo wszystko 🙂 Sprawność i szybkość tworzenia balonowych zabawek zadziwiała mnie. Brawo Daria!

Instytut Rozwoju Dziecka

Monika Jackowska przeprowadzała w trakcie pikniku zajęcia dla dzieci w różnym wieku 🙂 Tymek bawił się klockami i budował tor przeszkód 🙂 Dla mniejszych dzieci  były buteleczki sensoryczne, które pobudzały zmysły i wydawały różne dźwięki. Były też woreczki z ryżem i kamyczkami. Fantastyczne zabawki, które można zrobić samodzielnie w domu i stymulować maluszka.

Mrs.Sporty

Hmm.. Coś dla ciała i siebie zawsze można zrobić. Ćwiczenia i powrót do formy jest ważne dla wielu mam. Dla mnie osobiście temat znowu na tapecie, więc wybiorę się w przyszłym tygodniu do dziewczyn. Trzeba sprawdzić skład ciała i podjąć wysiłek zrzucenia paru kilo..

W trakcie pikniku można było wygrać gadżety dla dzieci jak smycze, piłeczki i inne rzeczy z logiem firmy. Tyłki w górę i pierś do przodu. Mimo, że wakacje trwają to o sylwetkę warto dbać cały rok – życie.

Świeże Na Talerze

Nie udało mi się zrobić im zdjęcia, ale powiem szczerze truskawki słodkie, chrupki i ciasteczka pyszne. Na pewno zrobimy u nich jakieś zamówienie do domku z pysznościami, które mają dostępne. Wtedy więcej o nich opowiemy 🙂 Bo zdrowe jedzenie daje więcej radości.

pikniku mam

HotSpot to fajne miejsce na weekendowe popołudnia w rodzinnym gronie i nie tylko 🙂 Leżaczki, piasek i bar na miejskiej plaży to dobry pomysł na relaks w mieście, gdy nie można się wyrwać gdzieś dalej 🙂

A Ty korzystasz z takich spotkań? Lubisz wakacje w mieście?

Pisz 🙂

2 comments / Add your comment below

    1. bardzo dziękuję, choć uciekły mi fotki z motania chust.. To z racji wieku dziecka.. Ale było tak miło, że z przyjemnością się fotografowało 🙂

Dodaj komentarz