Pamiętne drugie urodziny Tymka w parku

W zeszłym roku spontanicznie i w ciągu 4 dni zorganizowaliśmy Tymkowi fantastyczne urodziny w plenerze. Zabawa była genialna i wspominam je z sentymentem. Tym bardziej, że za niecały miesiąc moja kruszynka kończy 3 lata.

Miejsce i lista gości

Zacznij od listy gości, bo musisz wiedzieć jakie miejsce wybrać. U nas było rodzinne: dziadkowie, najbliższe wujostwo i kuzynostwo oraz my rodzice 🙂 Tymek kończył 2 lata, a jego najmłodsza kuzynka pół roku. Dlatego park był najlepszą opcją, ale taki z atrakcjami. W wakacje są punkty we Wrocławiu, w których udostępniają sprzęt jak paletki do babingtona, piłka do siatkówki i leżaki. Znaleźliśmy takie miejsce w parku Grabiszyńskim. Piękna łąka, a w półcieniu plac zabaw z siłownią – dla każdego coś dobrego 🙂

Teraz z perspektywy czasu zorganizowałabym więcej atrakcji, czyli zabaw dla wszystkich 🙂 Na pewno zadbałabym bardziej o solenizanta, aby miał za mało atrakcji.

drugie urodziny tymka

Ozdoby i dekoracje

Pomysł był zlepkiem różnych zdjęć oglądanych w internecie. Dwa tipi szyłam przez 3 noce, 24 poduszki też zajęły mi trochę czasu, kocyk, proporczyki i kartoniki zamiast stołów. Zieleń połączona z kolorowymi proporczykami wiszącymi na między drzewem a namiotami. Koce z poduszkami leżącymi wszędzie. Stoliki były z kartoników przykrytych serwetkami z miseczkami z jedzeniem. Do tego mieliśmy balie z lodem i lemoniadę w brytfance 🙂 A wisienką na torcie był tort z pociągami, bambusowe półmiski, drewniane sztućce i prezenty w szarym papierze.

Nasze memu i impreza

Na takie urodziny jest potrzebne menu, które jest dobre na zimno. Piknikowy bufet był smaczny i prawie zdrowy 🙂 Jak na urodziny przystało był tory śmietankowy z malinami i borówkami, którego Tymek nawet nie spróbował, bo najbardziej smakowało mu ciasto maślane.

Nasze menu wyglądało tak:

  • tort (kupiony, bo aż tak zdolna nie jestem)
  • ciasto maślane
  • pieczone warzywa: marchewki, bataty, pietruszka, ziemniaki + sos czosnkowy
  • brzoskwinie w szynce
  • pomidory z mozzarellą
  • sałatka arbuzowa
  • sałatka z kurczakiem i brokułem
  • sałatka z kurczakiem i kukurydzą
  • lemoniada

Sama impreza była bardzo udana i wszyscy spędzili miło czas. Wiele godzin na świeżym spowodowało, że małe dzieci padły bardzo szybko. Rodzice dzięki temu mieli wolny wieczór. Cała czas spędzaliśmy na grze w siatkówkę, dzieci biegały, a reszta rozmawiała.

Tymek dostał piękny prezent od wszystkich. Dźwig z całym zestawem samochodów budowlanych. Wciąż ukochany mimo upłynięcia roku. Wybierając prezent warto pomyśleć o zainteresowaniach dziecka i trwałości zabawek. My stawiamy na drewniane, bo potrafią wytrzymać więcej i dłużej.

Pamiętaj o tym, aby policzyć gości i dostosować ilość potraw do potrzeb. Zapewnić miejsce alternatywne w razie niepogody, a samą imprezę zrobić w cieniu z dostępem do słońca dla kochających opalanie. Polecam też naczynia jednorazowe bambusowe, sztućce drewniane, chusteczki wilgotne i serwetki, które zawsze się przydają. Ważne też są worki na śmieci i zostawienie po sobie porządku.

Pozdrawiam,

Anka <3

Wejdźcie też na:

Dodaj komentarz