Prezentownik dla 3 latków i nie tylko

Grudzień to czas magiczny, rodzinny i  budzący radość. To jedyny taki czas w roku, kiedy potrafimy wybaczyć krzywdy, być wdzięcznym za dobro i cieszyć się obdarowywaniem innych. Podzielę się z Tobą naszym prezentownikiem dla 3 latków, który jest dobry też dla trochę starszych dzieci. Mam nadzieję, że w tym roku prezenty będą w 100% trafione 🙂

Książki

Nigdy nie myślałam o książkach, jako fajnym prezencie dla małego dziecka, ale obserwując różne dzieci i ich radość z przeglądania, słuchania i poznawania stronic pełnych przygód, nowych możliwości i wiedzy stwierdziłam, że to najlepszy prezent pod słońcem.

W książkach można odnaleźć większość odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania oraz pokazać świat w najpiękniejszych barwach, a czasem sprowadzić do szarej rzeczywistości i wyjaśnić uczucia, emocja i zdarzenia z dnia codziennego. Dzięki historiom w nich opowiedzianych można zostać księżniczką albo rycerz. Poznaje się wiele ciekawych miejsc, rozbudza wyobraźnie i logiczne myślenie. Książki cieszą, czasem smucą, ale przede wszystkim tworzą przestrzeń, do której dziecko chce wracać.

W te święta Tymek otrzyma, co najmniej 5 nowych pozycji:

Na pewno podzielę się wrażeniami zaraz po świętach i recenzjami. Książki mają dawać nam i dziecku satysfakcje i  rozbudzania ciekawości do świata, ludzi, kultur, zwierząt i kosmosu, do każdej cząsteczki atomowej istniejącej w naszym wymiarze i przestrzeni.

Klocki

Jak czytasz bloga dłużej to wiesz, że mamy już ulubione klocki – Linden (znajdziesz je tu, a nasze doznania tu i mały aktywny do gwiazdki rabat). Klocki Linden to w naszym wypadku nie tylko budowle, które tworzymy, ale przede wszystkim czas razem spędzony na świetnej zabawie.

 

Klocki te również wspomagają nas w nauce liczenia do 10, odejmowania i dodawania w tym zakresie. Miały również swój udział w odrysowywaniu figur geometrycznych i noszą ślady po naklejkach z literek. Bo ich największym urokiem jest prostota i nieograniczona liczba zastosowań. To jest prezent na lata całe i dla tego warto umieścić go pod choinką.

Masy plastyczne

To zabawa, podczas, której dziecko powinno tworzyć własne wytwory wyobraźni, lepić ulubione postacie z bajek i dać dziecku szanse na korzystanie z wyobraźni, którą posiada. Niech tworzy niedoskonałe postacie i uczy się samodzielnej zabawy. Robi jeszcze jedną ważną rzecz – rozwija motorykę małą – poprawia sprawność dłoni i palców, której sprawność jest kluczowa do kolejnych etapów usamodzielniania się dziecka tj. zapinanie guzików czy pisanie.

Do naszych ulubionych należy:

Przy okazji świąt można z tej ostatniej porobić ozdoby na choinkę i prezenty dla najbliższych. Takie upominki bardzo cieszą dziadków i stają się pamiątką na całe lata 🙂

Pochwalcie się, jakie prezenty u Was królują w tym roku? U nas kreatywnie i twórczo 🙂 Podziel się dalej jak uważasz, że może komuś prezentownik się przydać <3

Pozdrawiam,

Anka<3

 

Dodaj komentarz