Bo żyć warto i powinno się tu i teraz

Wraz z lutym zapadało wiele decyzji kluczowych dla naszego życia i wielka ekscytacja oraz lekki strach przed nieznanym, ale jeszcze jestem tu i teraz i właśnie o tym będzie. Dlaczego warto być TU I TERAZ! Zobacz!

Wciąż patrzyłam w przyszłość

Przez prawie 4 lata patrzyliśmy z Tomkiem w przyszłość, aż ta stała się teraźniejszością, która prawie przeleciała nam przez palce. Tak bywa, że czekasz na coś, co już się toczy. Powiem z mojego punktu widzenia. Marzyłam o mieszkaniu i je mam. Bardzo pragnęłam dziecko i również narodził się ten cudowny cud naszego życia. Zakładałam, że z dzieckiem będę do 3 roku życia w domu i jestem nawet dłużej.

Pojawiły się też zaskoczenia, o który nie myślałam patrząc w przyszłość. Nie wiedziałam, że jak urodzę będzie brakować mi ludzi nie mówiących o dzieciach, że niektórzy potraktują mnie jak może nie trędowatą, ale wykluczoną ze społeczeństwa bezdzietnego. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę sama sobie szefem i przez to poniosę wiele porażek oraz zdobędę wiedzę, dzięki której podniosę się i pójdę dalej.

Patrząc w przyszłość z perspektywy teraźniejszości to nigdy nie jesteśmy tu i teraz. Pisząc ten tekst też przywołuje przeszłość, mimo, że piszę o przyszłości! Dzieje się tak z jednego powodu. Pędzimy.. Świat pędzi, czas płynie, a my chcemy to wszystko wyprzedzić. Po to, aby później mieć czas.. Tylko nikt nam nie daje gwarancji na później… Widzę przyszłość, która nadchodzi z każdym dniem, ale też odczuwam przeszłość wspominając czasem ciążę albo dzień ślubu. Tylko nigdy nie mówimy (pieszemy) o tym, co teraz się dzieje, bo patrzymy w przyszłość.

Zatrzymaj się!

Stop! To jedno z ulubionych ostatnio słów Tymka, którym zatrzymuje mnie w bez ruchu i pozwala zobaczyć wszystko teraz! Wiecie ile teraz się dzieje, ile ominęło Ciebie, gdy czytasz, a mnie, gdy piszę (w sumie to pisałam). Zastanawiałaś się, że właśnie teraz jest czas na wszystko.

Serio na wszystko! Na zmianę stylu życia, na zabawę z dzieckiem, na spacer, na rzucenie znienawidzoną miską czy zmianę miejsca zamieszkania. To, co dzieje się teraz jest ważne dla przyszłości, ale jest już też kawałkiem przeszłości. Więc teraz skończę pisać i zrobię coś, ale nie wiem, co. Poddam się chwili i odpłynę z nią, bo czasem warto wsłuchać się w siebie, swoje potrzeby, ale nie zapominając o potrzebach bliskich, którzy nam towarzysza tu gdzie jesteś. Bądź tu i teraz zawsze, kiedy dzieje się coś ważnego dla Ciebie!

Miłego dnia i zostawiam Cię z tą nostalgią moją, abyś pomyślała o tu i teraz dla siebie 🙂

Pozdrawiam,

Anka <3

Dodaj komentarz